Polüuretaanvaht ehk PUR vaht

Siit leiate kasulikku infot erinevate PUR vahtude kohta. Vaata ka PUR vahuga soojustamine ja PUR vahu rakendused.

Mis on BASF Elastosprey LWP® isolatsioon?

Elastosprey LWP® on kinniste pooridega jäik vahtpolüuretaan, mille valmistamiseks kasutatakse polüoolkomponendi ja isotsüanaadi vahelist reaktsiooni. Reaktsiooni lõppetapis hakkab vaht kuivama ja kõvenema. Spetsiaalse seadme abil mitme kihina pinnale kantav Elastosprey LWP® moodustab vuukideta soojustuskihi. Seda materjali saab kasutada praktiliselt igasuguse konstruktsiooniga lame- ja kaldkatustel, lagedel, seintel ja põrandatel.

BASF Elastosprey LWP® on kinniste pooridega pihustatav polüuretaanvahu isolatsioon, mis loob õmblusteta isoleeriva soojustuskihi, et parandada kodu ja hoonete energiatõhusust, mugavust ja vastupidavust.

BASF on polüuretaanide (PU) tootmise alal üks maailma juhtivamaid firmasid. Sellel kontserni BASF tütarettevõttel on nimetatud valdkonnas rohkem kui 40-aastased kogemused. Saksamaal Lemfördes asuv firma peakorter on BASFi rahvusvahelise polüuretaaniäri tehnoloogiline keskus. Polüuretaanituru dünaamilise ja tehnoloogilise valdkonna liidri tooteportfellis on peaaegu kogu PU-toodete valik.

Elastosprey LWP® on vahtpolüuretaansüsteem, mille on heaks kiitnud Berliini tähtsaim ehitusasutus Saksa Ehitustehnika Instituut (DIBt).

Pur vahu eelised

Väiksem energiatarbimine

Olgu tegemist terve kodu soojustamise, olemasoleva pööningu renoveerimise või keldrisse pur vahu paigaldusega.

Kõik lahendused mõjutavad oluliselt teie igakuist energiatarbimist. Kasutades pihustusvahtu võib kütte- ja jahutuskulud väheneda 50%. Oluline on märkida, et energiatarbimise vähenemisega mitte ainult ei kaasne märkimisväärset kokkuhoidu, vaid ka süsihappegaasi heitkoguste märkimisväärset vähenemist ja sellega mõju keskkonnale.

Õhulekked

PUR vahtu isolatsooni ja traditsiooniliste materjali vahel on olulisi erinevusi. Peamine omadus on see, et pihustatud vaht aja jooksul ei vaju ega kahane. Pur vahtu pihustatakse igasuguse kujuga õõnsuste täitmiseks, pakkudes pidevat õhutõket ja see püsib paigal, kuna tavapärane isolatsioon ei ole seotud otseselt aluspinnaga, on isolatsioonimaterjali õhuvahede võimalus tõenäoline. Kui traditsioonilist isolatsiooni ei paigaldata korrektselt ebaühtlaste konstruktsioonide ümbrusesse või kui seina õõnsuses on süvendid, võivad 1-2% -lised tühimikud alandada traditsiooniliste isolatsioonimaterjalide efektiivset R-väärtust 20–30%.

Niiskuse kontroll

Poorsete isoleerivate materjalidega (näiteks klaaskiuga) isoleeritud seintesse või lagedesse paigaldatakse soojustusele tuuletõke, et vältida kondenseerunud niiskuse teket (isolatsiooni niisutamine). Kuna vaht ise on veeauru suhtes vastupidav, võib selle lisatud sammu jätta tegemata. Küsimus, kas paigaldada eraldi aurutõke, sõltub osaliselt teie valitud konkreetsest pur vahust ja osaliselt etteantud ehitusnõuetest.See on ideaalne isoleermaterjal segakliima jaoks, kus hoone soojad ja külmad küljed ümbritsevad aasta ringi. Kütteperioodil kuulub aurutõke seina siseküljele, kuid kui kliimaseade suvel töös on, võiks see olla välisküljel.

Mõju keskkonnale

Pur vaht võib olla keskkonnasõbralike toodete hulgast keskkonna jaoks parim asi. See ei eralda ise süsinikdioksiidi, samal ajal vähendab see uute ehitiste kütmise ja jahutamisega seotud heitkoguseid umbes 50% ja mõnede lahenduste puhul enamgi. Pur vaht kestab kogu hoone eluea ja tagab maksimaalse jõudluse. Pole formaldehüüdi, osooni kahandavaid koostisosi ega mingeid heitmeid – keskkonnasõbralik.

Siseõhu kvaliteet

Siseõhu kvaliteet suur probleem. Pur vahu isolatsiooniga võitleb selle probleemiga kahel viisil. Pur vahu isolatsioonis puudub emissioon ja saasteained. Samuti parandab see olukorda, kõrvaldades peaaegu kõik soovimatud niiskuse sissetungimise ja sellega seotud hallitusprobleemid. See on hea uudis ka inimestele, kes põevad astmat, allergiaid ja muid hingamisteede vaevusi.Erinevalt tänapäevastel turgudel kasutatavatest traditsioonilisematest isolatsioonimeetoditest on pihustusvahuisolatsioon vaba HFAdest, HCFCdest, HFCdest ja formaldehüüdidest. Kui pihustusvaht on tahenenud ja paigas, on lõpptoode keemiliselt surnud ega sisalda ohtu tervisele.

Heli juhtimine

Helilaineid edastavad erinevad materjalid, sealhulgas õhk. Kõige drastilisem mürasummutus tekib siis, kui kodu või hoone on täiesti õhukindlad. Avatud pooriga isolatsiooni ülipehme olemus ei taga mitte ainult erakordset õhutihendust, vaid omab ka suurepärast heli summutavat omadust.

Pur vahu eelised

Elamu- või tööstusisolatsiooniks kasutatavat pihustusvahtu jagatakse kahte tüüpi – avatud pooriga või kinnise pooriga.

Avatud ja suletud pooridega pihustusvaht

Pur vaht on äärmiselt mitmekülgne materjal, mis on saadaval erinevate füüsiliste omaduste ja tihedusega, mistõttu on kliendil vaja nendest erinevustest aru saada, et valida konkreetse rakenduse jaoks kõige sobivam isolatsioon. .Elamu- või tööstusisolatsiooniks kasutatavat pur vahtu jagatakse kahte tüüpi – avatud pooridega või kinnise pooriga vahud. Avatud pooridega on kerge vaht, mis on paindlik ja suurepärane õhutõke. Avatud struktuuri korral pole vahu pisikesed rakud täielikult suletud ja õhk täidab kogu materjali sees oleva “avatud” ruumi. Suletud pooridega vaht on suurema tihedusega ja omab aurutõkke omadusi. Suletud pooridega vaht sisaldab kambrites säilitatavat isoleerivat gaasi, mis tagab materjali ülitõhusa isoleeriva omaduse.

Vahu tihedus

Tihedust mõõdetakse ühe tahke kuupmeetri kaaluga. Tihedus võrdub sellega, mitu kg üks kuupmeeter kaalub. Nii, et kui me ütleme 33kg tihedusega vaht, tähendab see, et üks kuupmeeter vahtu kaalub 33kg (vabal paisumisel).

-Isolatsiooniks mõeldud avatud pooridega vahud kaaluvad tavaliselt ca.16-27kg/m³
-Isolatsiooniks mõeldud suletud pooridega vahud kaaluvad ca.33-65kg/m³
-Suurtemate koormuste tarbeks mõeldud suletud pooridega vahud kaaluvad ca.55-65kg/m³

Mida suurem on vahu tihedus, seda raskemaks ja tugevamaks see muutub. Mõned polüuretaanvahud vormitakse dekoratiivseks sisekujunduseks.

Avatud pooridega vahud

Avatud pooridega isolatsioonivaht on algselt vedelik, mida pihustatakse. Vedelik muutub mõne sekundi jooksul vahuks ja paisub mahus umbes 100 korda. Antud vahu korral pole vahu pisikesed rakud täielikult suletud. Need on katki ja õhk täidab kogu materjali sees oleva “avatud” ruumi. Vaht täidab kõik praod ja lõhed ning täidab kogu konstruktsiooni. See isolatsiooni tüüp on selle struktuuri tõttu pehme, peaaegu käsnjas.
Avatud poori eeliste hulka kuulub kuluefektiivsus ja selle võime paisuda ühe kihi puhul 2-10cm. Avatud pooriga vahu soojstakistus (RD) m2·K/W on 1,55 60mm kohta ja tavaliselt kasutab see puhumisvahendina vett. Avatud pooriga vahu puudusteks võrreldes kinnise pooriga vahul on selle madalam R-väärtus, väiksem tugevus ja aurutõkke omaduste puudumine.

Suletud pooridega vahud

Suurema tihedusega suletud pooridega pur vaht on pihustamisel sarnane avatud pooridega vhu vedelik, ainult, et see paisub kuni 40 korda. Suletud pooridega vaht erineb selle poolest, et kõik selle pisikesed vahuelemendid on suletud ja kokku pakitud. Need on täidetud gaasiga, mis aitab vahul paisuda ja tõstab isolatsiooni omadusi.See sulgub nii tihedalt, et tagab aurutõkke efekti. Suurema tiheduse tõttu rakendub seda tüüpi vaht jäigemalt ja lisab tegelikult kodu või hoone konstruktsioonilist väärtust.

Suletud pooriga vahu eeliste hulka kuulub selle tugevus, suurem Soojstakistus (RD) m2·K/W 2,15 60mm kohta ja vastupidavus õhu- või veeauru lekkele. Suletud pooriga vahu puudused on madalam heli takistus ja suurem tooraine kogus.

Uue ajastu isolatsioon

PUR vaht on parem õhutõke, mis trotsib traditsioonilisi ja vananenud ehitustavasid.

Polüuretaanvahu Isolatsioon on kahtlemata tänapäeval saadaval oleva rohelise ja ülienergiasäästliku isolatsioonitehnoloogia suurim edasiminek. Vaht tagab märkimisväärselt vaiksema, püsivalt mugavama, tervisliku elukeskkonna ning on ka kaasaegne energiakulude kokkuhoid. Polüuretaanisolatsioon pakub lahendusi peaaegu kõigele, kus on aastaid vaeva näinud arhitektid, ehitajaid ja majaomanikud.

Traditsiooniline isolatsioon on ainult asetatud seinaõõnsustesse ega tihenda läbiviikude ja seinaõõnsusi otsast lõpuni ega ülalt alla. Õhu sisseimbumine võib neid lünki läbida, muutes selle tunduvalt vähem efektiivseks kui PUR vahtu isolatsioon. PU vaht mitte ainult ei kleepu, vaid kleepub seinte ja põranda külge, luues tiheda tihendi ja isoleeriva tõkke, mis peatab selle õhulekke.

Isolatsiooni osas ei saa ükski konkureeriv toode võrrelda PUR vahu omadustega. Traditsiooniline isolatsioon nagu klaaskiud töötati välja rohkem kui pool sajandit tagasi, et pakkuda ühte eelist: R-väärtus, mis on sama, mis peatada soojusvoog juhtivuse abil. Neil päevil pühendati keskkonna- või tervisemõjudele vähe mõtteid. Ilmselt on koduomanike ootused ja ehitusteadus viimase 50 aasta jooksul tohutult arenenud, kulmineerudes vahtmaterjalist isolatsiooni täiustamisega kui tänaste väljakutsete ainsa mõistliku võimalusega.

PUR vahu kasutamine oma kodu või ettevõtte isoleerimiseks võib aidata märkimisväärselt vähendada keskkonnastressi, millega tänapäeva maailm silmitsi seisab. PUR vahu isolatsioon tagab, et teie kodus säilitatakse kõrgeimad energiatõhususe standardid ja selle tulemusel vähendatakse enamiku hoonete soojendamiseks ja jahutamiseks vajalike fossiilkütuste põlemisel tekkivat süsinikuheidet.

Suletud pooridega PUR vahust isolatsioon võib tugevdada välisseinu, kui seda pihustatakse naastuõõnsustesse. Suletud pooridega vaht kleepub seina välisseina üldise konstruktsioonilise terviklikkuse suurendamiseks nii väliskesta kui teiste osadega. PUR vahu paigaldamisega muutub välissein jäigemaks ja seeläbi vastupidavamaks kokkusurumisele ja läbilõikamisele ning seega võib öelda, et sellel on suurem “kandev-tugevus” kui tüüpilisel seinakonstruktsioonil.

Tasuvus

Näide!

Peamine põhjus, miks lahenduste otsijad esialgu valivad mieraalvilla, on odavam hind PUR vahust. Kui PUR vahu esialgne investeering tundub suurem traditsoonilisest isolatsiooni lahendustest, siis mida annab kodu soojustamine PUR vahuga, koos paljude lisaeelistega, ning mis teeb temast väärtuslikuma investeeringu.

Vaatame selle mõju kodu ehitus ja tegevuskuludele. Peaaegu pole ühtegi teist toodet, mida majaomanik saaks osta, mis tagaks PUR vahu isolatsiooni investeeringutasuvuse. Järgnev on näide sellest, kuidas kliendid säästavad vahu abil raha.

Kui traditsoonilised mineraalvillad maksavad poes ca.50-eur kuupmeeter ilma paigalduseta, siis PUR vahu kuupmeetri hind suletud pooriga vahul koos paigaldusega on ca.200-eur kuupmeeter.
Kui nüüd arvestada, et PUR vahu isolatsiooni kiht on kaks korda õhem sama soojatakistuse saavutamiseks, siis tuleb hinnavaheks juba 100-eur (paigalduseta) ja PUR vahu puhul 200-eur (paigaldusega).
Lisame mineraalvilla enda paigalduse ja nende jääkide utiliseerimise.
Lisame mineraalvillale tuuletõkkeplaadi ja selle paigalduse hinna, mida PUR vahu puhul pole vaja.
Lisame mineraalvillale aurutõkke ja selle paigalduse hinna, mida PUR vahu puhul ei ole vaja.

Võtame aluseks 150m² vundamendiga ehitise, mille perimeeter on 62,5jm. Olenevalt kasutatavast materjalist on vajalik seinakonstruktsioon ehitada kas 200mm (PUR vahuga) või samaväärse seina saavutamiseks mineraalvillaga 400mm. Hoiame kokku konstruktsiooni ehitamisel kaks korda. 200mm õhem sein lisab hoonele kasulikku pindala 12,6m². Kui vaadata turu keskmist ruutmeetri hinda, siis lisandus selle lahendusega meie kinnisvarale väärtust 12,6m²×1500-eur koguväärtuses 18900-eur.

PUR vahu omadused ja eelised:

  • Takistab kondenseerumist
  • Madal soojusjuhtivus 0,025-0,028 W/mK
  • Ei vaja auru- ega tuuletõket
  • Ruumi säästev konstruktsioon
  • Lisab ehitise tugevust, mis pikendab hoone eluiga
  • Õmblusteta külmasildu vähendav isolatsioon
  • Tuleklass E
  • Suur survetugevus
  • Hallitus-, seenhaiguste ja mürkainete kindel
  • Kiire ja kergesti kasutatav ilma jäätmeteta, minimaalse müra ja maksimaalse efektiga
  • Ei ole lendavaid orgaanilisi ühendeid, CFC-sid, formaldehüüdi ega kahjulikke kõrvaltoimeid
  • Inertne materjal
  • BASF polüuretaanid on sertifitseeritud vastavalt BS EN ISO 9001, ISO / TS 16949: 2002 ja BS EN ISO 14001 nõuetele.

Videod

Informatiivne video polüuretaanvahu paigaldusest.

© 2021 Mans OÜ