Me kasutame polüuretaane mitmesugustel viisidel iga päev – kodus, büroodes ja autodes, tegeledes spordiga ja vaba aega veetes.

Polüuretaanist tooted on universaalsed, kaasaegsed ja usaldusväärsed. Polüuretaane kasutatakse laiatarbekaupade ja tööstustoodete tootmises.

Nad mängivad otsustavat rolli selles, et teha meie elu mugavamaks ja keskkonnasõbralikuks.

Mis on polüuretaan

Polüuretaan – polümeerne materjal, mis esineb kõige erinevates vormides. Seda võib muundada – ta võib olla elastne, pehme, jäik, suure mehaanilise vastupidavusega ja keemiliselt vastupidav jne. polüuretaani kasutatakse toodete valmistamises laias spektris: Näiteks:

 • külmikute ja külmakambrite isolatsioon
 • hoonete soojustamine
 • mööblitäidis
 • madratsid
 • autodetailid
 • mitmesugused katted
 • liim
 • komposiitpuupaneelid
 • tallad jalatsitele
 • spordikaubad jm.

Vahtpolüuretaanide liigid on mitmesugused. Nende välimus ja rakendusala võib erineda tugevalt. Peamised erinevused – peale kandmise viis, kasutamine, füüsikalised omadused. Pealekandmise viisi poolest jaotub süsteem peale pihustatavateks ja vedelateks.

Peamised eelised

Isolatsioon ilma õmblusteta ja lõhedeta

Materjali BASF Elastospray® peale kandmisel moodustub isolatsioonikiht ilma rebenditeta, õmblusteta ja lõhedeta, mis vähendab energiakadusid läbi külmasildade.

Maksimaalsed isoleerivad omadused isolatsiooni minimaalse paksuse korral

Materjalil on maksimaalselt madal soojusjuhtivus, mis on saavutamatu teiste isolatsioonimaterjalide kasutamisel. Õhema isolatsioonikihi arvelt säästetakse täiendavalt ruumi.

Raskesti kättesaadavate kohtade isoleerimine

Vahtpolüuretaanist isolatsioon kantakse peale vedelal kujul – nii valgub materjal probleemsetesse ja raskesti kättesaadavatesse kohtadesse, täidab iga väiksemagi prao. 100% isolatsioon ilma liigse mureta – ei nõua töömahukat lõikamist ja sättimist.

Suurepärane haakumine alusega

BASF Elastospray® liibub isoleeritavale pinnale kui teine nahk. Materjali saab kasutada praktiliselt kõikidel pindadel – näiteks, lainelisel tsemendist, profiilmetallist või puust laudisel.

Pikeneb hoone ekspluateerimise aeg

BASF Elastospray® on jäik, vastupidav suletud pooridega vahtpolüuretaan, mis parandab hoone konstruktsiooni ja pikendab selle kasutusiga.

Kiire peale kandmine

Soodsates tingimustes võib kogenud brigaad ühe päevaga isoleerida üle 500 m2 katust.

Usaldusväärne ja professionaalne soojusisolatsioon

Sertifitseeritud ettevõtete kvalifitseeritud peale kandmise personal garanteerib usaldusväärse ja polüuretaansüsteemide täpse peale kandmise.

Hoonete mugavuse taseme tõstmine

Elanikud majades, mis on soojustatud BASF Elastospray® süsteemi abil, märkavad sisemise mikrokliima paranemist ruumides.

Materjali kergus

Kerge BASF Elastospray® ei loo olulist täiendavat koormust, muutes konstruktsioonid vastupidavamaks – näiteks lumekoormuse korral.

Kvaliteedi garantii

Materjalil BASF Elastospray® on sertifikaadid BS ISO 9001, ISO/TS 16949:2002 ja BS EN ISO 14001, märgistust CE. Iga materjali partii läbib enne saatmist kontrollid ja testid. Mõnedes riikides on BASF Elastospray® vastaval kombel sertifitseeritud.

Mugav transportida ja säilitada

BASF Elastospray® moodustab polüuretaanvahu süsteemi vedelate koostisosade segamisel objektil tööde teostamise kohas, mis kergendab materjali transportimist ja säilitamist.

Isolatsiooni kokkuhoid

BASF Elastospray®

Energiatõhusus

Energiatõhusus tähendab energia kasulikku kasutamist. Et vähendada energia tarbimist hoones on vaja mõista, millised soojuskaod tuleb kompenseerida, kust nad pärit on ja milliseid energiatõhususe meetmeid tuleb vastu võtta.

Kuna iga maja on ainulaadne, siis on ka energiatõhususe meetmed iga hoone jaoks erinevad.

Vastavalt hoonete energiatõhususe seadusele on hoone energiatõhusus – suhteline energiahulk, mis iseloomustab energiakulu, mis on vajalik konkreetse hoone kütteks, ventilatsiooniks, jahutamiseks, valgustamiseks ja kuumaveevarustuseks ekspluatatsioonitingimustes, mis on iseloomulikud seda tüüpi hoonetele. Hoone energiatõhusust väljendatakse kilovatttundides ruutmeetrile aastas (kWh/m2 aastas)

Kuidas saan ma määrata, et majas on mittekontrollitav õhuleke?

On soovitatav kontrollida hoone hermeetilisust:

 • Külm tuuletõmbus, ruume on väga raske kütta
 • Hallitus seintel, põrandaliistudel
 • Aknad on pidevalt udused
 • Umbne õhk, hallituse lõhn
 • Jääpurikad katuseräästal
 • Liigne niiskus ruumides

Vahtpolüuretaanist isolatsioonil paksusega 50 mm on sama tõhus,
kui tellismüüritis paksusega 1720 mm!